Miuncheno „Bayern“ vadovas Thomas Tuchelis teigė, kad jo komandos patirtis Čempionų lygoje suteiks jai pranašumą prieš Pigūs Arsenal futbolo marškinėliai, ir jis buvo teisus. Į pusfinalį „Bayern“ pateko po pergalės 1:0, kurią užtikrino 63-iąją minutę Joshua Kimmichas įmušęs įvartį galva - tai buvo puikus gerai įgyvendinto žaidimo plano, kuris taip sužlugdė „kanonierius“, kad jie per antrąją rungtynių pusę atliko tik du smūgius.

Anksčiau „Arsenal“ buvo pažemintas „Allianz“ arenoje. Per du ankstesnius vizitus jie pralaimėjo 5:1. Nors tada nebuvo tokio klasių skirtumo, Mikelo Artetos auklėtiniai iš Vokietijos išvyks apgailestaudami, kad nesugebėjo pasirodyti geriausiai, kai tai buvo svarbiausia.

Ir vėl lieka neatsakyta į vieną iš nedaugelio likusių priekaištų šiai jaunai komandai: ar jie gali pasiekti rezultatų, kai spaudimas yra didžiausias?

Pasiteisinimų negali būti. „Bayern“ buvo nuskriaustas, bet vis dar drausmingas, nes dėl susižeidimų trūko Alphonso Davieso, Serge'o Gnabry ir Kingsley Comano. Vis dėlto jiems pakako atspindėti „Aston Villa“ pergalę 2:0 „Emirates“ stadione sekmadienį: išlikti kompaktiškiems, nespausti aukštai ir sumažinti klaidų skaičių, o antroje rungtynių pusėje padidinti tempą. Šis derinys trikdė „Arsenal“.

„Pirmoji pusė man labiau priminė šachmatų partiją, kurioje niekas nenorėjo paaukoti figūros lentoje, niekas nenorėjo atlikti pirmojo ėjimo ir atverti šiek tiek atotrūkio, - sakė Tuchelis. „Mums buvo sunku rasti pagreičio akimirkų. Kai jį rasdavome, tai atrodė pavojinga. Arsenalas rado pagreičio momentų ir iškart atrodė pavojingiau, bet antroje pusėje pareikalavome, kad parodytume daugiau asmeniškumo, labiau rizikuotume trumpinti atstumus, žaisti daugiau per pečius, o ne tik akivaizdžiai perduoti.

„Galbūt yra koks nors procentas [kur patirtis padarė skirtumą]. Žinojome, kad esame buvę tokiose situacijose, šis stadionas yra buvęs tokiose situacijose, ir stumtelėjome jį per liniją. Nelengva būti išvykoje antrajame kėlinyje", - pridūrė Tuchelis.

Arteta paprastai nėra iš tų trenerių, kurie prisipažįsta, kad juos nustebino varžovų požiūris, tačiau jis pripažino, kad „Bayern“ stilius smarkiai pasikeitė: „Sunku palaužti varžovus, kai jie žaidžia taip, kaip jie žaidė - o paprastai jie niekada taip nedaro.

„Mes tikėjomės tokio požiūrio, nes jie manė, kad tai geriausias būdas mus įveikti. Pagarba jiems ir sveikinu juos už tai, ką jie padarė. Kai buvo nedideli skirtumai, jie pasielgė geriau, tai tikrai“.

Arteta buvo teisus apibūdindamas šį mačą apskritai kaip „labai mažų skirtumų lygiąsias“. Praėjusią savaitę pirmajame kėlinyje „Arsenal“ pirmavo 1:0, kai Benas White'as turėjo aiškią progą padidinti persvarą. Čia jie taip pat sukūrė pavojingiausią pirmosios rungtynių pusės momentą, kai Gabrielis Martinelli po gero Martino Odegaardo darbo šovė tiesiai į Manuelį Neuerį.

 

Pirkti Futbolo Marškinėliai

Tačiau trečiadienį, kai antroje rungtynių pusėje buvo sprendžiamas lygiųjų baigtis, „Bayern“ pagerino savo žaidimą, jų įvarčiai neišryškėjo. Leonas Goretzka pataikė į skersinį, Rafaelis Guerreiro smūgiavo į virpstą, o lemiamą smūgį atliko Kimmichas.

„Mačiau, kad žaidėjai tikrai nori stengtis iš visų jėgų, - sakė Arteta. „Tačiau to nepakako. Tiesa, mums pritrūko magijos, kad galėtume atrakinti žaidimą ir atidaryti tas duris, kai to reikalauja žaidimas. Mes jos neturėjome. Štai kodėl iškritome“.

Akivaizdu, kad „Arsenal“ išvykų forma Europoje yra akivaizdi tobulintina sritis. Pralaimėjimas vieninteliu įvarčiu be atsako šioje stulbinančioje arenoje nėra gėdingas, tačiau jis užbaigia vos vienos pergalės seriją per penkerias išvykos rungtynes, įskaitant pralaimėjimus Lense ir Porte. Portugalijoje „Porto“ naudojo „tamsiųjų menų“ taktiką, kad sutrikdytų „Arsenal“ ritmą. Čia Pigūs Bayern Munich futbolo marškinėliai išlaikė įtemptą žaidimą ir pasitikėjo savimi, kad nustatys svarbius momentus, kai jie ateis.

Tuchelis sakė, kad Leroy Sané turėjo „sukandęs dantis“, tokį skausmą jis patyrė žaisdamas, todėl jis rinkosi momentus, kad maksimaliai išnaudotų savo žaibišką tempą. Šiuo požiūriu vokiečių puolėjas svariai prisidėjo prie įvarčio: jis išsiveržė į priekį nuo Martinelli ir atliko perdavimą, kurį Davidas Raya įveikė pirštine. Guerreiro perėmė atsipalaidavusį kamuolį ir pasiuntė jį atgal į aikštę, kur Kimmichas pasinaudojo tuo, kad „Arsenal“ nesugebėjo persigrupuoti, įsiveržė tarp plokščiapėdžių Martinelli ir Declano Rice'o ir galva tvirtai įmušė įvartį į Raya vartus.

Po šio įvarčio Tuchelis pavadino „Arsenal“ „elitine komanda“, o pirmoji „Arsenal“ Čempionų lygos kampanija per septynerius metus vargu ar yra katastrofa. Tačiau tai yra priminimas, kad Artetos eroje jie apskritai lenkė planą, ypač atsižvelgiant į labiau įsitvirtinusias šalis, kurioms reikia ilgo adaptacijos prie šių varžybų laikotarpio.

Pavyzdžiui, „Manchester City“ dominavo šalies viduje, bet turėjo laukti iki praėjusių metų, kol pagaliau triumfavo Europoje. Kaip pabrėžė Arteta, „kanonieriai“ akivaizdžiai atsilieka savo evoliucijoje.

„Šiose varžybose nežaidėme septynerius metus, o šiame etape nebuvome 14 metų, - sakė Arteta. „Tam yra priežastis. Norime viską padaryti greitai, super greitai per vieną sezoną. Manau, kad turime pajėgumų ir kokybės būti pusfinalyje, nes skirtumai labai maži.

„Tie skirtumai atsiranda dėl kažko kito, ko galbūt dar neturime. Turime to išmokti. Žiūrint istoriškai, kitiems klubams prireikė septynerių, aštuonerių ar dešimties metų, kad tai padarytų. Šiandien dėl to tikrai nesijausime geriau“.

Tai skausminga pamoka, bet ją „Arsenal“ privalo išmokti, kad ateityje išvengtų tokių atsilikimų.